Webdesigninspirasjon: Sportsnettsteder

Sportsrelaterte nettsteder faller inn under forskjellige segmenter, bransjer, interesser, og varierer også fra land og region rundt om i verden. Noen er sportsnyhetsrelaterte, flere handler om sportsspill, andre er lagnettsteder, og flere kjente sportsfigurer har også egne nettsteder. Så er det sportsrelaterte produkter som også kan nevnes.

Et aspekt som skiller denne listen over sportsnettsteder bortsett fra fray er deres kreative bruk av bilder, grafikk og sportsrelatert fotografering. Vanligvis vil idrettslag og sportsprodukter fokusere på stor, prangende og unik grafikk innebygd i deres webdesign. Mange av sportsnettstedene vil vanligvis inneholde de siste nyhetsstrømmene som holder fansen oppdatert om de siste resultatene, spilleroppdateringer og lagets fremgang, selv bak kulissene aktivitet for den ivrige etterfølgeren.

Som du vil merke at mange av sportsnettstedene har et omtalt innholdsområde som er øverst i nærheten av navigasjon, eller på en sidelinje på toppnivå med de siste nyhetene eller de siste handlingene fra tidligere spill eller sportsbegivenheter.

Jeg valgte 31 sportsrelaterte nettsteder som jeg trodde hadde de beste egenskapene til god design. Se hele galleriet her: 31 førsteklasses sportsnettsteder . Nedenfor er listen i alfabetisk rekkefølge:
  • Adidas - http://www.adidas.com/us/homepage.asp
  • CBS Sports - http://www.cbssports.com/
  • Dead Spin - http://deadspin.com/
  • ESPN The Magazine - http://sports.espn.go.com/espnmag/index
  • ESPN - http://espn.go.com/
  • FIFA - http://www.fifa.com/
  • Football.co.uk - http://www.football.co.uk/
  • Fox Sports - http://msn.foxsports.com/
  • Gatorade - http://www.gatorade.com/
  • Golf Digest - http://www.golfdigest.com/
  • Indy 500 - http://www.indianapolismotorspeedway.com/indy500/
  • Kobe Bryant - http://kb24.com/
  • Live Score - http://www.livescore.com/
  • Major League Baseball - http://mlb.mlb.com/index.jsp
  • NBC Sports - http://www.nbcsports.msnbc.com/
  • New Orleans Saints - http://www.neworleanssaints.com/
  • NFL - http://www.nfl.com/
  • Nike - http://www.nike.com/nikeos/p/nike/en_US/
  • Olympic.org - http://www.olympic.org/
  • Onion Sports Network www.theonion.com/section/sports/
  • Reebok - http://www.reebok.com/no-US/
  • SB Nation - http://www.sbnation.com/
  • Speider - http://www.scout.com/
  • Sky Sports - http://www.skysports.com/
  • Sportsnettverket www.tsn.ca/
  • UEFA - http://www.uefa.com/index.html
  • World Sports Hub - http://www.worldsportshub.com/
  • WWE - http://www.wwe.com/
  • X Games, Winter - http://espn.go.com/action/xgames/winter/2012/
  • Yahoo Sports - http://sports.yahoo.com/
  • Yard Barker - http://www.yardbarker.com/

Har du oppdaget noen sportsnettsteder som du synes er spesielt nyskapende med designet?

© Copyright 2020 | mobilegn.com